m2 

St.Louis Suburban Public

High School Athletic and

Activities

  

Baseball 

All - Conference Teams  2021

Yellow Pool

First Team

Pitchers:  

Dane Bjorn (10)                                    Lindbergh

Luc Fladda (12)                                    Lafayette

Matt Haley (12)                                    Summit

Cole Koonce (12)                                 Eureka

Ethan Smith (11)                                  Lindbergh

Connor Throneberry (12)                     Marquette

 

Infielders:                                                                                                                                    

Mitchell Bonczkowski (12)                    Lindbergh

Mason Breidenbach (11)                        Marquette

Tyler Macon (10)                                    Kirkwood

Jack Meyer (12)                                      Summit

 

Outfielders:                                                                                                                                    

Chris Ammons (11)                                    Lindbergh

Sean Barnett (12)                                       Summit

John Kramer (12)                                       Lafayette

Jack Matousek (12)                                    Kirkwood

 

Catchers:                                                                                                                                    

Peyton Cizek (12)                                       Lafayette

Shea McGahan (12)                                    Lindbergh

 

DH                                                                                                                                                

Mitchell Hoffman (12)                               Lafayette

 

Co-Players of the Year:                                                                                                            

John Kramer (12)                                        Lafayette

Shea McGahan (12)                                    Lindbergh

 

Coach of the Year:                                                                                                            

Boyd Manne                                               Lafayette

 

2ndTeam

Pitchers:  

Aidan Clancy (12)                                Lindbergh

Zack Dodd (12)                                    Summit

Kannon Nesslage (12)                          Kirkwood

Gavin Oswald (12)                               Lafayette

Jack Potteiger (11)                               Summit

Dylan Tate (11)                                    Eureka

Infielders:                                                                                                                                    

Adam Dupont (11)                              Lindbergh

Maloy Heaghney (10)                         Eureka

Jake Koenig (12)                                 Lindbergh

Justin Prager (12)                                Lafayette

 

Outfielders:                                                                                                                                    

Andrew Alwell (12)                            Lafayette

Drew Baugus (10)                               Kirkwood

Owen Schneider (11)                          Summit

Woley, Chance (12)                            Marquette

 

Sportsmanship Award Winners:                                                                                    

Carson Katz (12)                                  Eureka

Dan Tobias (12)                                    Kirkwood

Christian Lee (12)                                 Lafayette

Josh Lorenz (12)                                   Lindbergh

Michael Koncki (12)                            Marquette

Will Eastlund (12)                                Summit

Red Pool

Elliot Krewson POY Parkway West 12
Andrew Jett COY Parkway West  
       
1st Team      
Name Position School Grade
Gannon Snyder 1st Base Parkway West 10
Jacob Sturm 2nd Base Parkway South 11
Tyler Durbin 3rd Base Ladue 12
Alex Stientjes SS Ladue 12
Joe Siervo SS Parkway Central 11
Michael Streb Catcher Oakville 12
Ethan Taylor Catcher Ladue 11
Aarjav Goswami Outfield Oakville 12
Ben Bisig Outfield Ladue 12
Tal Dean Outfield Parkway North 12
Jacob Frost Pitcher Oakville 12
Luke Wright Pitcher Parkway West 11
Mason Beno Pitcher Parkway West 9
Josh Moritz Pitcher Parkway Central 12
Elijah Tiznado Pitcher Parkway North 12
Kyle Mager DH Webster Groves 11
William Zareh UT Webster Groves 10
Dylan Lawson UT Parkway North 12
       
       
       
2nd Team      
Wilson Decker 1st Base Hazelwood West 10
Griffin Snyder 2nd Base Parkway West 12
Tyler Whitworth 3rd Base Hazelwood West 10
Jake Walker SS Oakville 12
Luke Smith SS Parkway South 12
Sean Kang Catcher Parkway Central 10
Tyler Lang Catcher Parkway West 10
Gavin Degnan Outfield Hazelwood West 12
Kevin Watkins Outfield Parkway South 11
Austin Wrice Outfield Webster Groves 12
Michael Wesolich Pitcher Parkway Central 12
Joe Ruzicka Pitcher Webster Groves 11
Jackson Budzinski Pitcher Webster Groves 10
Elijah Tiznado DH Parkway North 12
Nick Harms UT Parkway West 12
Elijah Kjellberg UT Parkway Central 11
       

Green Pool

Player of the Year, Josh Herget, SR, Seckman

Coach of the Year, Brad Hagedorn, Seckman

1stTeam

P, Ryan Congemo, JR,Seckman

P, Michael Filarski,SR,Clayton

P, Ian Feld,SR, University City

P, Clay Street,SR,Fox

C, Adam Jaffe,SR,Clayton

C, Liam Greil,JR,Northwest

IF, Andrew Lenzen,SR,Northwest

IF, Marcellus Griffen,SR,Ritenour

IF, Brock Inman,SR,Fox

IF, Trevor Quick,SR,Seckman

IF, Joshua Rhiney,SR, University City

OF, Nicholas Neal,JR,Pattonville

OF, Henry Balmer,SR,Fox

OF, Andrew Kuehn,JR,Seckman

DH, Bryce Viehman,SR,Pattonville

Utility, Austin Jerger,SR,Northwest

Utility, Wyatt Brown,SO,Affton

Utility, Kieran Feagin,SR,Seckman

2ndTeam

P, Gavin Johnston,JR,Seckman

P, Zach Williams,SR,Pattonville

P, Daniel Looby,SR,University City

P, Collin Maloney,SO,Mehlville

C, Jackson Podmore,SO,Pattonville

IF, Chase Rhodes,SR,Fox

IF, Jeffery Lentz,SO,Northwest

IF, Wes Spitzmiller,SR,Pattonville

IF, Brayden Hatley,SO,Pattonville

IF, Mason Lawson,JR,Seckman

OF, Billy Walker,SR,University City

OF, Ian Argent,SR,Mehlville

OF, Ned Thompson,SR,Clayton

DH, Gavin Welker,SR,Northwest

Utility, Eddie Hogenmiller,JR,Fox

Utility, Sam Siwak,SR,Clayton

Utility, Parker Kopplin,SR,Ritenour

Suburban Sportsmanship Award

Affton- Tommy Cella,JR

Clayton- Ozzie Keil,SR

Fox- Carson Keisker, JR

McCluer North- Mark Burrow,JR

Mehlville- Logan Walchshauser,SR

Northwest- Sam Thompson,SR

Pattonville- Jonah Kendrick,SR

Ritenour- Kaden York,JR

Seckman- Grant Salsman,SR

University City- Parker Overlin,SO

 

 

 

Affton, Clayton, Eureka, Fox, Hazelwood Central, Hazelwood East, Hazelwood West, Jennings, Kirkwood, Ladue, Lafayette, Lindbergh,

Marquette, McCluer, McCluer North, McCluer South Berkeley, Mehlville, Normandy, Northwest, Oakville,

Parkway Central, Parkway North, Parkway South, Parkway West, Pattonville, Ritenour, Riverview, Rockwood Summit, Seckman, University City, Webster Groves

Logon