m2 

St.Louis Suburban Public

High School Athletic and

Activities

        All-Conference Teams

2021

Yellow Pool  

1st Team Doubles: Chava Hahn (12) and Hayley Lemer (11) - Parkway Central

2nd Team Doubles: Thrisha Kosaraju (12) and Saanvi Gudreddi (11) - Lafayette

 

1st Team Singles: Hadley Allaria (9) - Kirkwood

2nd Team Singles: Sophie Chang (10) - Marquette

 

Player of the Year: Megan Ouyang (11) - Ladue

Coach of the Year: Lee Hayes - Parkway Central

 

Sportsmanship:

Ladue - Varsha Arun (12)

Parkway Central - Maggie Huff (12)

Marquette - Josie Besch (12)

Lafayette - Kailey Politte (10)

Kirkwood - Jane Dubberke (11)

Green Pool

Coach of the Year:

Terry Verstraete, Webster Groves

Player of the Year:

Yvonne Shannon (10), Parkway North

 

 

Singles: 1st Team

Audrey Swaine (12), Webster Groves

 

Emily Koo (10), Parkway North

2nd Team

Lindsey Meyer (12), Pattonville

 

Julie Bardelmeier (12), Webster Groves

Doubles: 1st Team

Yvonne Shannon (10) / Emily Koo (10), Parkway North

 

Audrey Swaine (12) / Julie Bardelmeier (12), Webster Groves

2nd Team

Calli Hepfinger (12) / Addison Simpson (9), Webster Groves

 

Sanjana Panwar (12) / Diana Khariton (11), Parkway North

Red Pool

Singles    
Name  Grade   School
Khayli Buckels (Player of the Year) JR Parkway South 
Belle Daniels (1st Team) FR Lindbergh
Michelle Gruden (1st Team) FR Oakville
Aanya Singh (2nd Team)   Clayton
K. Davidson (2nd Team) FR Lindbergh
     
Doubles    
Khayli Buckels / Sarayu Kalwa (1st Team) JR/SR Parkway South
Michelle Gruden / Nina Mruckovski (1st Team) FR/SR Oakville
Belle Daniels / K. Gamblin (1st Team) FR/SR Lindbergh
Kavya Ramesh / Sahi Jilakara (2nd Team) SR/SR Rockwood Summit
Riley Zimmerman / Riley Reeves (2nd Team)   Clayton
     
Coach of the Year    
Nick Tanurchis   Parkway South
     
Player of the Year     
Khayli Buckels   Parkway South
Sportsmanship Award    
Clayton   Simone Sah
Eureka   Lauren Ulrich
Oakville SR Eva Beidle
Parkway South Soph Sri Koya
Parkway West SR Lilly Francis
Rockwood Summit JR Audrey DaVault
Lindbergh SR Charlotte Zink
     

Blue Pool

 

POY – Megan Hamilton               Sr.            STEAM

 

First Team Singles
Megan Hamilton                        Sr            STEAM

Danielle Wasserman                  So            U-City

 

Second Team Singles

Tamar Lucas                                    Sr            Haz. Cent.

Nia Holloway                                  Sr            McCluer

            

First Team Doubles

Andrey Miklovic                 Jr            Aliyah Hernandez                 Jr            Affton

Tamar Lucas                        Sr            Nia Williams                        Jr            Haz. Cent.

 

Second Team Doubles

Adna Muminovic            Jr            Tammy Jackson                   Fr            Affton

Reiley Farrar                   Jr            Delilah Huck                        Jr            U-City

 

Sportsmanship

Hazelwood Central             Nia Williams

Hazelwood East            Angelina Dotson

 

 

Affton, Clayton, Eureka, Fox, Hazelwood Central, Hazelwood East, Hazelwood West, Jennings, Kirkwood, Ladue, Lafayette, Lindbergh,

Marquette, McCluer, McCluer North, McCluer South Berkeley, Mehlville, Normandy, Northwest, Oakville,

Parkway Central, Parkway North, Parkway South, Parkway West, Pattonville, Ritenour, Riverview, Rockwood Summit, Seckman, University City, Webster Groves

Logon